parallax background

Amazon Web Services

Amazon Web Services (AWS) to najbardziej wszechstronna i powszechnie stosowana platforma chmurowa, oferująca ponad 175 usług w centrach danych na całym świecie. Miliony klientów - w tym najszybciej rozwijające się start-upy, największe przedsiębiorstwa i wiodące agencje rządowe - korzystają z AWS w celu obniżenia kosztów, zwiększenia elastyczności i szybszego wprowadzania innowacji.

Amazon Web Services - Infrastruktura


AWS ma najobszerniejszą globalną infrastrukturę chmurową. Żaden inny dostawca usług w chmurze nie oferuje tylu regionów o wielu strefach dostępności połączonych infrastrukturą o niskim opóźnienieniach, wysoką przepustowością i wysoce redundantną siecią. AWS ma 69 stref dostępności w 22 regionach geograficznych na całym świecie i ogłosił plany 16 kolejnych stref dostępności i pięciu kolejnych regionów AWS w Indonezji, Włoszech, Japonii, Afryce Południowej i Hiszpanii. Model regionu / strefy dostępności AWS został uznany przez Gartner za zalecane podejście do uruchamiania aplikacji korporacyjnych wymagających wysokiej dostępności.

Czytaj więcej

Amazon Web Services vs konkurencja - Magic Quadrant - na świecie


Już dziewiąty rok z rzędu AWS jest oceniany jako lider w magicznym kwadrancie Gartnera dotyczącym infrastruktury chmurowej jako usługi, z najwyższym wynikiem na świecie w obu osiach pomiaru - wizjonerzy i liderzy.

Czytaj więcej

Wiodąca platforma chmurowa


Amazon Web Services oferuje więcej usług i więcej funkcji w ramach swojej platformy niż jakikolwiek inny dostawca chmury - począwszy od zasobów infrastruktury jak EC2, RDS, VPC aż po nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja w tym SageMaker, analityka czy Internet Rzeczy. Dzięki temu przenoszenie istniejących aplikacji do chmury i tworzenie niemal wszystkiego, co można sobie wyobrazić, jest szybsze, łatwiejsze i bardziej opłacalne. Amazon Web Services ma również najbardziej rozbudowaną funkcjonalność poszczególnych usług. Na przykład AWS oferuje najszerszą gamę baz danych, które są specjalnie zaprojektowane dla różnych typów aplikacji, dzięki czemu możesz wybrać optymalne rozwiązanie dla wsparcia Twoich potrzeb.

Największa społeczność klientów i partnerów


Amazon Web Services to największa i najbardziej dynamiczna społeczność milionów aktywnych klientów i dziesiątkami tysięcy partnerów na całym świecie. Z platformy AWS korzystają klienci z praktycznie każdej branży od startupów po przedsiębiorstwa i organizacje sektora publicznego, obsługują każdą możliwą do wyobrażenia aplikację. To największa sieć partnerów AWS (APN) obejmuje ona tysiące integratorów systemów specjalizujących się w usługach AWS oraz dziesiątki tysięcy niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), którzy dostosowują swoją technologię do współpracy z usługami AWS.

Najbezpieczeniejsza

Amazon Web Services jest zaprojektowany jako najbardziej elastyczne i bezpieczne obecnie dostępne środowisko do przetwarzania w chmurze. Podstawowa infrastruktura została zbudowana w celu spełnienia wymagań bezpieczeństwa dla wojska, bankowości i innych organizacji, które przetwarzają dane szczególnie wrażliwe Bezpieczeństwo oferowanych przez chmurę AWS usług wspierane jest przez zestaw narzędzi bezpieczeństwa w chmurze wraz z 230 usługami i funkcjami bezpieczeństwa oraz zgodności z obowiązującymi standardami. Obsługuje ona 90 standardów bezpieczeństwa i certyfikatów zgodności, a wszystkie 117 usług AWS, które przechowują dane klientów, oferują możliwość ich szyfrowania.

Najszybsze tempo innowacji


Korzystając z najnowszych technologii możesz szybciej eksperymentować i wprowadzać innowacje w swojej firmie. Tempo innowacji chmury AWS to setki nowych funkcji i ulepszeń każdego miesiąca, dzięki temu masz dostęp do zupełnie nowych technologii, które możesz implementować u siebie. Już w 2014 r. AWS jako pierwsza wprowadziła przetwarzanie Serverless wprowadzając AWS Lambda, która pozwala programistom uruchamiać kod bez konieczności zarządzania i administracji serwerami. AWS zbudowało również Amazon SageMaker, w pełni zarządzaną usługę uczenia maszynowego, która umożliwia programistom i naukowcom korzystanie z uczenia maszynowego - bez wcześniejszego doświadczenia.

Poczytaj o migracji do chmury AWS

ZADZWOŃ - chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach!